PTASIA KLINIKA

PTASIA KLINIKA to ORPD, czyli Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Jest to największy ptasi szpital w regionie Warmii i Mazur. Co roku przyjmujemy kilkaset pacjentów, których poddajemy leczeniu. Około połowa naszych pacjentów wraca na wolność!

Większość ptaków przywożona jest do ośrodka przez wspaniałych ludzi, którzy postanowili się zaangażować i nie pozostawiać odnalezionego ptaka na pastwę losu. Tworzymy obecnie na terenie powiatu olsztyńskiego Ptasią Straż, grupę wolontariuszy, którzy angażują się w interwencje związane z pomocą rannym ptakom. Ośrodek posiada stałą opiekę lekarzy specjalistów, współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi w kraju.

 

 

PTASIA KLINIKA

ORPD, czyli Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie to najwiekszy ptasi szpital w regionie Warmii i Mazur.

Co roku przyjmujemy kilkaset pacjentów, których poddajemy leczeniu, z których ponad połowa wraca na wolność po zakończonej rehabilitacji.

ORPD

Bukwałd 45 a, 11-001 Dywity

664173828

info@falbatros.pl

 

LECZENIE W OŚRODKU

Ośrodek działa od 2004 roku i od tego czasu przyjęto tu i poddano leczeniu tysiące pacjentów, z których około połowa wróciła na wolność. Ośrodek posiada stałą opiekę lekarzy specjalistów, współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi w kraju, głównie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Państwowym Instytutem Weterynaryjnym i Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, a także z wieloma ośrodkami rehabilitacji w kraju i za granicą.
Ptaki trafiają do nas z różnymi historiami i po różnych przejściach. Do ośrodka przywożone są po interwencjach prowadzonych przez pracowników ORPD, PTASIĄ STRAŻ i osoby prywatne. Zwierzęta poddawane są wszelkim niezbędnym zabiegom i pozostają w ośrodku tak długo, jak jest to konieczne do całkowitego powrotu do zdrowia. Część lecznicza ośrodka jest zamknięta dla zwiedzających - podczas leczenia kontakt z człowiekiem powinien być ograniczany do minimum.

leczenie i rehabilitacja

ORPD

udane leczenie

Ptaki, które udaje nam się wyleczyć, wracają na wolność. Zazwyczaj wypuszczamy je w pobliżu miejsca, z którego zostały przywiezione. Każdy z nich ma na nodze metalową obrączkę, która umożliwia śledzenie ich losów.

POWRÓT NA WOLNOŚĆ

dalsza opieka

Ptaki, które ze względu na trwałą niepełnosprawność samodzielnie nie przeżyłyby na wolności, zostają mieszkańcami PTASIEJ AKADEMII, w której przy ich obecności odbywają się zajęcia edukacyjne. Zapraszamy do odwiedzenia mieszkańców akademii.

CO PO SKOŃCZONYM LECZENIU?

Wypuszczenia to chyba najprzyjemniejszy moment. Możemy być szczęśliwi, widząc jak nasi pacjenci wracają na wolność.

Ptaki, które udaje nam się wyleczyć, wracają na wolność. Jeżeli jest taka konieczność wypuszczamy je w pobliżu miejsca, z którego zostały przywiezione, jeżeli nie ma takiej konieczności, ptaki wypuszczamy w okolicach ośrodka, które są korzystnym miejscem dla wielu ptaków. Każdy w wypuszczonych ptaków ma na nodze metalową obrączkę, która umożliwia śledzenie jego dalszych losów.

ZOBACZ ZDJĘCIA NASZYCH PACJENTÓW

 

ZNALAZŁAŚ/EŚ PTAKA, KTÓRY WYMAGA POMOCY?

Reaguj, Twoja pomoc może uratować mu życie. Jeżeli jesteś z powiatu olsztyńskiego, zadzwoń na numer dyżurnego miasta Olsztyna - 89 52 28 112 / kom. sms 603 777 858, który skontaktuje Cię z Ptasią Strażą.

Jeżeli jesteś z innego regionu, skontaktuj się z najbliższym ośrodkiem rehabilitacji ptaków dzikich, których lista znajduje się TUTAJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

 

[space

ZNALAZŁAŚ/EŚ PTAKA, KTÓRY WYMAGA POMOCY?

Reaguj, Twoja pomoc może uratować mu życie. Jeżeli jesteś z powiatu olsztyńskiego, zadzwoń na numer dyżurnego miasta Olsztyn - 89 52 28 112 / kom. sms 603 777 858, który skontaktuje Cię z Ptasią Strażą.

Jeżeli jesteś z innego regionu, skontaktuj się z najbliższym ośrodkiem rehabilitacji ptaków dzikich, których lista znajduje się TUTAJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ