CZŁOWIEK - NATURA - SYMBIOSIS

To zestawienie, które określa misję projektu skierowanego na rozwój nowoczesnych narzędzi edukacji ekologicznej w oparciu o Ośrodki Rehabilitacji Zwierząt.

NOWE DZIAŁANIA SYMBIOSIS - 2017-2021

SYMBIOSIS

CZŁOWIEK - NATURA - SYMBIOSIS - To zestawienie, które określa misję projektu SYMBIOSIS skierowanego na rozwój nowoczesnych narzędzi edukacji ekologicznej w oparciu o Ośrodki Rehabilitacji Zwierząt.

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie kolejnych działań w ramach SYMBIOSIS. W latach 2017-2021 realizować będziemy projekt „Symbiosis - ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt - wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach.”
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

info@falbatros.pl

 

O PROJEKCIE

Projekt SYMBIOSIS ma na celu wypracowanie nowoczesnych rozwiązań dla edukacji ekologicznej w Polsce opartych na działalności ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt (ORZ). Jego istotną składową jest sieć ośrodków rehabilitacji zwierząt (SOR) -  pionierskie na skalę naszego kraju rozwiązanie zaproponowane przez Fundację Albatros, którego celem jest zwiększenie efektywności działania poszczególnych placówek poprzez system współpracy i jednolity program działania oraz finansowania.

Od początku realizacji projektu przyłączyło się do naszej idei szereg partnerów merytorycznych, na czele z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Państwowym Instytutem Weterynaryjnym  Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie i Białymstoku, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie, Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i lokalnymi władzami samorządowymi. Współpracują z nami parki narodowe i krajobrazowe oraz szereg nadleśnictw.

SYMBIOSIS - PRZESTRZEŃ SPOTKAŃ

Konferencje organizowane w ramach projektu Symbiosis dają wszystkim osobom zaangażowanym w działanie ORZ niepowtarzalną okazję do spotkań i wymiany doświadczeń.

ZREALIZOWANE SPOTKANIA / KONFERENCJE:
BOCIAN BIAŁY - FLAGOWY POLSKI GATUNEK W ZIMOWYM KRAJOBRAZIE. WYBRANE PROBLEMY W KONTEKŚCIE DZIAŁALNOŚCI OŚRODKÓW REHABILITACJI W POLSCE (grudzień 2016)
II MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA nt. DZIAŁALNOŚCI OŚRODKÓW REHABILITACJI ZWIERZAT DZIKICH W POLSCE (czerwiec 2012)
I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA “OŚRODKI REHABILITACJI ZWIERZAT NOWOCZESNYM NARZEDZIEM EDUKACJI” (listopad 2011)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

 

CHCESZ NAM POMÓC?

Jeżeli jest Ci bliski los dzikich zwierząt, możesz nam pomóc. Zapraszamy do współpracy z naszą fundacją.

Jak możesz pomóc? Możesz na przykład zostać wolontariuszem i pomagać w działaniach fundacji, możesz wirtualnie zaadoptować naszych podopiecznych, możesz przekazać nam darowiznę, możesz przekazać swój 1% podatku, możesz udostępniać informacje o naszej działalności... Form wsparcia jest wiele, wszystko zależy od Twoich chęci i możliwości. Przejdź do strony poniżej i zapoznaj się z różnymi propozycjami wsparcia naszej działalności. Każda pomoc jest dla nas niezmiernie cenna i pozwala nam kontynuować działania - z góry za nią dziękujemy.

CHCĘ POMÓC