15 urodziny Fundacji Albatros – Koncert dla Ptaków Vol. 4

Zapraszamy na 15 urodziny Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich Fundacji Albatros w Bukwałdzie, które odbędą się 18.09.2021 r. – start godz. 16.00


W trakcie koncertu wystąpią m.in.:

SKANKRANGER feat. POLISHMAN

SKANKRANGER jest producentem z Olsztyna czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Do swoich dubowych wycieczek zabiera poznane na swej drodze osoby z przeróżnych muzycznych klimatów. Skank Ranger kieruje się prostą zasadą: Love it? DUB it!

POLISHMAN to elbląski MC, który ma na koncie współpracę z wieloma soundsystemami i DJ-ami w Polsce. Stały bywalec trójmiejskich imprez spod znaku Dub Mass i Dub Club, gdzie wielokrotnie miał okazję zaprezentować swój wokalny styl dzięki uprzejmości ekip PandaDread Soundsystem i Moonshine Recordings. U boku tych ekip kilkukrotnie pojawił się na corocznej imprezie Grassroots Festiwal oraz Ostróda Reagge Festiwal, gdzie, miał okazję wystąpić również w teamie olsztyńskiego producenta – Skank Ranger All-Stars. Słychać go było też na cyklicznej imprezie Dub nad Wdą, organizowanej corocznie przez Ekipę Lama Soundsystem. Ma na koncie współpracę z tczewskim producentem – Pazurtupaka, z którym wspólnie wydał singiel „Divided We Fall” najpierw pod netlabelem Paproota.org, a potem na fizycznym nośniku w klasycznym formacie czarnej siódemki, wydanym przez Pazurtupaka Rec. Ostatnio, można go usłyszeć na jednym z utworów świetnego albumu wrocławskiej ekipy Jabbadub, na albumie Vibrations, wydanym pod francuskim labelem ODG Prod. Znany z energetycznych podjazdów raggamuffin na mikrofonie, gdzie prezentuje inspirowany jamajskimi i brytyjskimi brzmieniami styl wokalny we własnym wydaniu, oparty na klasycznym brzmieniu gatunków roots reagge, dancehall, drum and bass i hip hop. W dużym skrócie jest to człowiek, który, gdy słyszy dźwięki spod znaku reggae, dub czy dancehall, po prostu musi coś powiedzieć.

MARCIN JANY KOWALSKI

MARCIN JANY KOWALSKI gitarzysta, kompozytor. Łączy trzy muzyczne światy: muzykę klasyczną, improwizację i flamenco.

WINYL

WINYL – Ska Reggae ze Szczytna

PROF

PROF – Parareprezentacyjna Orkiestra Fundacyjna


Do tej pory w ramach „Koncertów dla Ptaków” wystąpili:

1. Tomasz Budzyński 01.08.2020r.

2. Jacek Kleyff i Słoma 29.08.2020r.

3. Morświn – Marcin Świetlicki , Małgorzata Tekiel, Paulina Owczarek, AVARIA GO LAS 23.07.2021r.


Bilety: Dowolna wpłata do puszki przy wejściu. Całość zostanie przeznaczona na cele statutowe Fundacji Albatros

Zapraszamy serdecznie Fundacja Albatros & Warmia Noise Koletyw A.D. 2021


Autorką obrazu promującego 15 lecie Fundacji Albatros jest Joanna Pasicka (@JoannaPasickaSisuArtGallery). Obraz zatytułowany „SOWA” powstał w 2020 r. w technice akrylowej na płóciennym podobraziu o wymiarach: 110 x 80cm.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content