Dzień Ziemi – dzień troski o naszych dzikich sąsiadów

Nasza działalność wynika z poczucia głębokiej troski o nasze otoczenie i żywe istoty, z którymi dzielimy ten świat. Dlatego pomagamy, dlatego zachęcamy do pomagania innych. Ptaki to nasi najbliżsi dzicy sąsiedzi – czy mieszkamy na wsi, czy w mieście, świadomie, lub nie współobcujemy z nimi codziennie. Zadbajmy o naszych dzikich sąsiadów nie tylko w Dzień Ziemi, ale także na codzień.

W 99% przypadków zwierzęta, które trafiają do ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich ucierpiały w wyniku działalności człowieka – są ofiarami wypadków, kolizji, zatruć, są to też pisklęta, które utraciły gniazda, podloty, przeważnie niepotrzebnie odebrane rodzicom. Każde z tych zwierząt ma swoją historię i zazwyczaj, jeżeli pozwala się do siebie zbliżyć, to jest już skrajnie wycieńczone i bezsilne. Ranne, pokrzywdzone zwierzęta stają się symbolem wciąż rosnącej presji cywilizacji na przyrodę, a działalność ośrodków, takich, jak nasz jest próbą zmniejszenia tej presji.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content