Przekaż 1% podatku

1% to pozornie niewiele, ale w rzeczywistości 1% podatku, który przekazujesz organizacjom pożytku publicznego, to bardzo duży wkład w ich działalność. Decyzja o tym, kogo wesprzesz, niesie ze sobą realne zmiany. Dzięki funduszom z 1% organizacje mają środki na realizację swoich celów statutowych. Zachęcamy wszystkich do przekazania swojego 1% organizacjom OPP.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazując swój 1% podatku wspierają działania Fundacji Albatros. Każdego roku fundusze te pozwalają nam realizować ważną misję, jaką jest ochrona ptaków.

Fundacja Albatros,

KRS: 0000263522

Na co przeznaczamy 1%:

  • LECZENIE I REHABILITACJA PTAKÓW – w roku 2020 przyjęliśmy do ośrodka około 1000 zwierząt, w tym 908 ptaków. Od początku istnienia ośrodka przyjęliśmy już 6237 pacjentów, z których ponad połowa wróciła na wolność. W ośrodku ptaki są leczone, następnie rehabilitowane w specjalnie do tego przygotowanych wolierach.
  • ODCHOWYWANIE PISKLĄT I PODLOTÓW – w sezonie lęgowym dużą część naszych podopiecznych stanowią pisklęta i podloty, które wymagają szczególnej i bardzo czasochłonnej opieki. Maluchy odchowujemy, starając się zapewnić im warunki najbliższe do naturalnych. Niektóre z młodych ptaków, tak, jak, np. puszczyki socjalizują się pod okiem dorosłych puszczyków mieszkających w azylu.
  • OPIEKA NAD NIEPEŁNOSPRAWNYMI PTAKAMI – ptaki, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą wrócić na wolność, mieszkają w naszym azylu. Obecnie mamy pod opieką około 100 niepełnosprawnych ptaków z ponad 20 różnych gatunków. Ptaki mają zapewnione odpowiednie warunki, pokarm oraz opiekę.
  • KARMA DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH – duża część naszych funduszy przeznaczana jest na wyżywienie naszych podopiecznych – miesięcznie zużywamy 1,5 tony mięsa, 500 kg mieszanek specjalistycznych i 30 litrów owadów, dzienny koszt wyżywienia naszych podopiecznych to 233zł.
  • ROZBUDOWA OŚRODKA – ze względu na to, że co roku przyjmujemy więcej pacjentów, rozbudowujemy ośrodek o nowe woliery i pomieszczenia rehabilitacyjne. W roku 2020 zbudowaliśmy i wyposażyliśmy odchowalnię dla piskląt, wolierę rehabilitacyjną dla małych ptaków śpiewających oraz magazyn karmy. W bieżącym roku czeka nas remont budynku i szpitala i wolier rehabilitacyjnych.
  • WSPARCIE INNYCH OŚRODKÓW W REGIONIE – w ramach projektu Symbiosis wsparliśmy 6 ośrodków rehabilitacji (Jerzwałd, Krutyń, Nowe Monasterzesko, Napromek, Dębiny). Zakupiliśmy ważny dla działalności ośrodków, ponadto finansujemy opiekę lek-wet w tych ośrodkach

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam swój 1% i zachęcamy do wsparcia naszej działalności również w tym roku.

FUNDACJA ALBATROS, KRS: 0000263522
Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content