Przekaż 1,5% podatku

1,5% to pozornie niewiele, ale w rzeczywistości 1,5% podatku, który otrzymujemy od Was co roku bezpośrednio przekłada się na ratowanie ptasiego życia – w 2021 dzięki tym środkom uratowaliśmy 624 ptaki, które po zakończonym leczeniu wróciły na wolność.

Wesprzyj ptaki i nasze działania, przekaż 1% podatku: FUNDACJA ALBATROS / KRS 0000263522

Razem z ptakami mieszkającymi w naszym ośrodku nagraliśmy dla Was utwór – w tym roku prosimy o 1% śpiewająco

Posłuchaj:

O naszej działalności:

Pod skrzydłami Albatrosa znajdują schronienie ranne, chore i wycieńczone ptaki, dla których pomoc człowieka jest często jedyną szansą na przeżycie. Historie ptaków, to Nasze historie… bo jesteśmy odpowiedzialni za przestrzeń, w której wspólnie żyjemy, a ich cierpienie jest w większości spowodowane naszą, ludzką działalnością. Nie bądźmy obojętni na ich ból, działajmy wspólnie, aby dać im szansę na życie.

W 99% ptaki trafiające do naszego ośrodka ucierpiały w wyniku działalności człowieka. Są to ptaki po wypadkach, kolizjach, zatruciach, pisklęta, które utraciły gniazda, podloty, przeważnie niepotrzebnie odebrane rodzicom.

Jeżeli dziki ptak pozwala się do siebie zbliżyć i daje się złapać, to przeważnie jest już skrajnie osłabiony, wycieńczony i bezsilny, a pomoc z naszej strony jest jego jedyną szansą na przeżycie. Leczenie w odpowiednich warunkach i pod okiem specjalistów zwiększa jego szanse na powrót do zdrowia i na normalne życie.

Wesprzyj ptaki i nasze działania, przekaż 1% podatku

Fundacja Albatros,

KRS: 0000263522

Na co przeznaczamy 1%:

  • LECZENIE I REHABILITACJA PTAKÓW – w roku 2021 przyjęliśmy do ośrodka 1145 ptaków. Od początku istnienia ośrodka przyjęliśmy już 7382 pacjentów, z których ponad połowa wróciła na wolność. W ośrodku ptaki są leczone, następnie rehabilitowane w specjalnie do tego przygotowanych wolierach.
  • ODCHOWYWANIE PISKLĄT I PODLOTÓW – w sezonie lęgowym dużą część naszych podopiecznych stanowią pisklęta i podloty, które wymagają szczególnej i bardzo czasochłonnej opieki. Maluchy odchowujemy, starając się zapewnić im warunki najbliższe do naturalnych. Niektóre z młodych ptaków, tak, jak, np. puszczyki socjalizują się pod okiem dorosłych puszczyków mieszkających w azylu.
  • OPIEKA NAD NIEPEŁNOSPRAWNYMI PTAKAMI – ptaki, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą wrócić na wolność, mieszkają w naszym azylu. Obecnie mamy pod opieką około 100 niepełnosprawnych ptaków z ponad 20 różnych gatunków. Ptaki mają zapewnione odpowiednie warunki, pokarm oraz opiekę.
  • KARMA DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH – duża część naszych funduszy przeznaczana jest na wyżywienie naszych podopiecznych – miesięcznie zużywamy 1,5 tony mięsa, 500 kg mieszanek specjalistycznych i 30 litrów owadów, dzienny koszt wyżywienia naszych podopiecznych to 233zł.
  • ROZBUDOWA OŚRODKA – ze względu na to, że co roku przyjmujemy więcej pacjentów, rozbudowujemy ośrodek o nowe woliery i pomieszczenia rehabilitacyjne.
  • WSPARCIE INNYCH OŚRODKÓW W REGIONIE – w ramach projektu Symbiosis wsparliśmy 6 ośrodków rehabilitacji (Jerzwałd, Krutyń, Nowe Monasterzesko, Napromek, Dębiny). Zakupiliśmy ważny dla działalności ośrodków, ponadto finansujemy opiekę lek-wet w tych ośrodkach

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam swój 1% i zachęcamy do wsparcia naszej działalności również w tym roku.

FUNDACJA ALBATROS, KRS: 0000263522
Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content