Młode jerzyki wylatują z ptasiego żłobka

Kolejne maluchy opuszczają naszą odchowalnię. Młode jerzyki po osiągnięciu dojrzałości i siły opuszczają nasz ośrodek. Odchowane jerzyki, które opuszczają ośrodki rehabilitacji muszą być w dobrej kondycji, tak by podołać migracji, która wiąże się z lotem na dużych wysokościach (często 2000 m n.p.m.), do której przystąpią w niedługim czasie po opuszczeniu ośrodka.

Aby były silne konieczne jest odpowiednie karmienie i opieka, którą staramy się im zapewnić. Jerzyk zwyczajny to gatunek, który najczęściej występuje wśród trafiających do ośrodka piskląt.

Dzięki naszej ciężkiej pracy udało się przywrócić naturze kolejne młode jerzyki. Moment wypuszczenia, kiedy młode jerzyki szybują ponad nami jest jednym z najpiękniejszych aspektów naszej pracy.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content