O naszych pacjentach

Każdy z ptaków, które trafiają pod nasze skrzydła znajduje u nas bezpieczne schronienie. W Ptasim Szpitalu dostaje miejsce dla siebie, w którym w ciszy i spokoju może nabierać sił.

Kontakt z człowiekiem ograniczamy do minimum, do koniecznego karmienia, zmiany opatrunków, podawania leków. Robimy wszystko, by ptaki nie przyzwyczaiły się do nas, nie oswoiły – jeżeli mają żyć na wolności, muszą pozostać dzikie. Pięknie dzikie, żyjące w pobliżu człowieka, ale jednak utrzymujące dystans (w zależności od gatunku mniejszy lub większy) – taka jest ich natura. Czasem dyskretnie podglądamy naszych skrzydlatych pacjentów przez drzwiczki kontenerów i boksów, żeby zobaczyć, czy wszystko u nich dobrze – na zdjęciu Pustułka – jeden z naszych pacjentów 💚


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content