Poznaj nasz ośrodek: sferyczne kopuły do rehabilitacji ptaków

W sferycznych stalowych kopułach rehabilitujemy ptaki przed wypuszczeniem na wolność. Są one też domem dla niepełnosprawnych ptaków, które są mieszkańcami naszego azylu.

Kopuły dają możliwość zaaranżowania przestrzeni przyjaznej dla ptaków – ustawienia gałęzi, budek, tak, by ptaki w ich wnętrzu czuły się dobrze. Dodatkowo są bezpiecznym schronieniem – są zabezpieczone siatką, która otacza całą kopułę oraz jest wkopana na 1m w ziemię – stanowi to ochronę przed drapieżnikami.

W jednej z kopuł zamieszkała para kruków – Basia i Artur – jest im na tyle dobrze w nowym miejscu, że przystąpiły do lęgów.

Druga kopułę przeznaczyliśmy na potrzeby ptaków krukowatych. Mieszkają tu zarówno ptaki niepełnosprawne, jak i młode krukowate przygotowujące się do opuszczenia ośrodka.

W trzeciej kopule (wybudowanej przed 2017) mieszkają dorosłe puszczyki i młode, które uczą się pod ich okiem.

Woliery zostały wybudowane ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content