Poznaj nasz ośrodek: woliery treningowe, ostatni etap przed wypuszczeniem

Po zakończonym leczeniu ptaki muszą nabrać sił. Po przebywaniu w budynku szpitalnym, lecznicy, odchowalni, gdzie ich możliwości ruchu były ograniczone, potrzebują przestrzeni do rozlatania się i wzmocnienia przed chwilą, kiedy opuszczą ośrodek.

Jest to ostatni etap rehabilitacji. Dokładnie obserwujemy tutaj naszych podopiecznych, by wybrać najlepszy moment do ich wypuszczenia.

Największą tutaj wolierą jest, tzw. przez nas W40 – duża drewniana woliera, w której ptaki większych gatunków, głównie szponiaste ćwiczą latanie.

Obok tych wolier znajdują się mniejsze woliery treningowe dla ptaków wróblowych. Tutaj również one wzmacniają mięśnie przed wypuszczeniem. Dodatkowo przychodzą na lotowanie także młode ptaki z odchowalni – tutaj uczą się latać i przyzwyczają się do zmiennych temperatur.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content