Ptasi Szpital pracuje pełną parą

Sezon lęgowy to dla nas czas wytężonej pracy, codziennie trafiają do nas nowi pacjenci, którzy potrzebują naszej pomocy aby przeżyć. W tym roku przyjęliśmy już ponad 900 pacjentów.

Dzięki inwestycjom związanym z realizacją projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”zbudowaliśmy i wyposażyliśmy specjalistyczną lecznicę dla dzikich ptaków. Jest to jedyna tego typu placówka w naszym regionie.

Lecznica jest profesjonalnie wyposażona – w budynku znajduje się sala operacyjna oraz sala do wykonywania zdjęć RTG. Dzięki temu na miejscu można wykonać badania diagnostyczne oraz wszystkie konieczne zabiegi.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content