Zapraszamy na spacer do lecznicy

W 2004 dr Ewa Rumińska na stałe zaprosiła ptaki do swojego życia i domu (Ptasi Szpital powstał na terenie jej gospodarstwa). Ewa jest lekarzem weterynarii i to ona zajmuje się ptakami, które trafiają do Bukwałdu. Ptasi pacjenci mają to szczęście, że na miejscu spotykają osobę, która opiekuje się nimi troskliwie, ale przede wszystkim wie, jak to robić. Ewa specjalizuje się w leczeniu dzikich ptaków od ponad 24 lat! Możecie być pewni, że ptaki, które do nas przywozicie trafiają w dobre ręce.

Ewa w Bukwałdzie stworzyła wyjątkowe miejsce dla poszkodowanych ptaków, w którym mogą znaleźć bezpieczne schronienie i otrzymać specjalistyczną pomoc. Ośrodek ma klinikę z salą zabiegową i operacyjną oraz pracownią RTG. Dzięki temu wszelka potrzebna pomoc może być udzielana ptakom na miejscu bez konieczności przewożenia ich do innych placówek.

Ośrodek udało się wyposażyć i rozbudować dzięki projektowi Symbiosis, który Fundacja Albatros zaczęła realizować w roku 2017.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content