Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do Uskrzydlonego Wolontariatu

Uskrzydlony wolontariat to młodzieżowy komponent i wsparcie projektu PTASIA STRAŻ, realizowany przez Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich fundacji Albatros wspólnie z zaprzyjaźnionymi szkołami.

Jego uczestnicy poznają zasady funkcjonowania Ptasiej Straży, włączają się w jej działania, propagują w swoich środowiskach wrażliwość na potrzeby dzikich zwierząt i możliwości niesienia im pomocy. W konsekwencji budują społeczeństwo obywatelskie. Stając się częścią Uskrzydlonego wolontariatu, dzieci i młodzież mają okazję na żywo przyjrzeć się specyfice działalności Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, Ptasiej Straży a także przekonać się, jak ciekawe i satysfakcjonujące może być zaangażowanie w działalność społeczną.

Projekt przewiduje m.in.:

  • Bezpłatne, jednodniowe spotkania w Ptasiej Akademii przy Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie.
  • Pomoc w tworzeniu i prowadzeniu szkolnych klubów wolontariatu przyrodniczego, popularyzujących tematykę ochrony dziedzictwa przyrodniczego i uzupełniających działania PtasiejStraży. Młodzi wolontariusze będą mogli bezpośrednio współpracować z Ptasią Strażą.
  • Wsparcie nauczycieli w przygotowywaniu i przeprowadzaniu tematycznych zajęć
  • Materiały dydaktyczne dla nauczycieli
  • Wspólne z uczniami przygotowanie informacji o Ptasiej Straży dla członków ich rodzin oraz najbliższego otoczenia.

Cieszymy się, że od początku nasze działania spotykają się z tak dużym zainteresowaniem wśród szkół. Udało nam się spotkać z ponad tysiącem uczniów, wspólnie założyliśmy kilkanaście klubów wolontariatu przyrodniczego, odwiedziliśmy ponad trzydzieści szkół i instytucji w powiecie olsztyńskim.

Uskrzydlony wolontariat to ciekawe zajęcia, konkursy szkolenia i wsparcie Ptasiej Straży i dużo miejsca na własną aktywność. Jeśli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do wspólnych działań prosimy o kontakt: kamila.radziminska@gmail.com

Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko -Mazurskiego.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content