Film o Ośrodkach Rehabilitacji Zwierząt Dzikich „W Poszukiwaniu Symbiozy”

Film pokazuje działalność ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, opowiadając historie zwierząt, które trafiają do ośrodka oraz ludzi, którzy się nimi opiekują. Premiera już w grudniu.

Film będzie się składał z 3 bloków (2 bloki po 40 minut – przyrodniczy film dokumentalny z zabarwieniem reportażowym + 1 blok o długości 24 minuty – fabularyzowany film przyrodniczy).

Historie zwierząt

Poznaj historie wyjątkowych ludzi, którzy poświęcili swoje życie opiece nad dzikimi zwierzętami

Z pasją i oddaniem tworzą miejsca (Ośrodki Rehabilitacji Zwierząt Dzikich), które stają się schronieniem dla poszkodowanych z różnych przyczyn zwierząt oraz miejscem, w których znajdują one specjalistyczną opiekę i odpowiednie do rehabilitacji warunki. Film pokazuje kim są te osoby, co je napędza do działania i jak w rzeczywistości wygląda praca w takim miejscu.

Do ośrodków nie trafiają gatunki, czy populacje, ale konkretne zwierzęta, które czują strach, ból, głód. Widzimy jak splatają się ich losy z losami opiekunów, którzy walczą codziennie, by dać swoim podopiecznym szansę na normalne życie. Ci niezwykli ludzie działają wytrwale w poszukiwaniu symbiozy, realizując marzenie o lepszym świecie dla nas wszystkich.

Historie ludzi

Dla poszkodowanych zwierząt pomoc człowieka staje się jedyną szansą na przeżycie

W 99% przypadków zwierzęta, które trafiają do ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich ucierpiały w wyniku działalnosci człowieka – są ofiarami wypadków, kolizji, zatruć, są to też pisklęta, które utraciły gniazda, podloty, przeważnie niepotrzebnie odebrane rodzicom. Każde z tych zwierząt ma swoją historię i zazwyczaj, jeżeli pozwala się do siebie zbliżyć, to jest już skrajnie wycieńczone i bezsilne. Ranne, pokrzywdzone zwierzęta stają się symbolem wciąż rosnącej presji cywilizacji na przyrodę, a działalność ośrodków jest próbą jej kompensacji. Tylko specjalistyczna opieka daje szansę na powrót do zdrowia i życie. Wszyscy możemy włączyć się w te działania, wspierając leczenie dzikich zwierząt.


Film realizowany jest w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content