Nieudane pierwsze loty

Wszędzie z radością obserwujemy młode bociany, które intensywnie ćwiczą latanie. Nabierają wprawy, bo niedługo będą wyruszały w swoją pierwszą i bardzo wymagającą podróż na zimowiska do Afryki. Niestety te pierwsze loty nie zawsze kończą się szczęśliwie, bywa, że młodemu lotnikowi powinie się skrzydło, albo przeceni swoje umiejętności i kończy się to na fatalnie – na przykład złamaniami skrzydeł, czy nóg, zderzeniami z liniami wysokiego napięcia.

Na szczęście, jak tylko młodzi lotnicy trafiają do Ptasiego Szpitala, zajmuje się nimi niezrównana dr Ewa, która często na stole operacyjnym dokonuje niemożliwego, żeby poskładać połamane nogi i skrzydła, żeby młode bociany, jeżeli nie w tym roku, to w następnym mogły jeszcze sprawnie latać.


Leczenie ptaków o ORPD w Bukwałdzie współfinansowane jest ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content