Poznaj Ośrodki Symbiosis: Krutyń

Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów w Krutyni działający od 2001 przy Mazurskim Parku Krajobrazowym.

Ośrodek rocznie udziela pomocy ok. 40–60 osobnikom. Najczęściej trafiają tu bociany z kontuzjami oraz młode, które wypadły z gniazd. W ośrodku udzielana jest im fachowa pomoc.

Jakie zwierzęta możesz zgłosić do ośrodka?

Głównie bociany, ale pomoc udzielana jest także innym gatunkom ptaków, np. ptaki drapieżne, takie jak bielik, jastrząb czy myszołów, które po otrzymaniu doraźnej pomocy wracają na wolność lub przekazywane są do innych wyspecjalizowanych ośrodków rehabilitacji zwierząt.

Jak skontaktować się z ośrodkiem?

Wsparcie w ramach projektu Symbiosis

Jednym z celów projektu Symbiosis jest wzmocnienie potencjału sieci ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach. W latach 2017-2022 w ramach działań związanych z realizacją projektu zakupiono do ośrodka w Krutyni sprzęt (zamrażarka, lodówka, laptop oraz przyczepa do transportu ptaków). Działalność ośrodka została także przedstawiona w filmie „W Poszukiwaniu Symbiozy” zrealizowanym w ramach projektu.


Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów w Krutyni został wsparty w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content