Poznaj Ośrodki Symbiosis: Dębiny

Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Ławkach (Dębiny)

Ośrodek w Dębinach / osada leśna Brzostkowisko jest usytuowany na skraju lasu nieopodal miejscowości Ławki. Ośrodek położony w samym sercu lasu liściastego, blisko Rezerwatu Przyrody Natura 2000-bogatego w zwierzynę leśną i grzyby. Jest to miejsce schronienia dla wielu zwierząt.

Jakie zwierzęta możesz zgłosić do ośrodka?

Do ośrodka przyjmowane są ptaki (sowy, bociany, jastrzębiowe, sokołowe).

Jak skontaktować się z ośrodkiem?

  • tel. 501 642 632

Wsparcie w ramach projektu Symbiosis

Jednym z celów projektu Symbiosis jest wzmocnienie potencjału sieci ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach. W latach 2017-2022 w ramach działań związanych z realizacją projektu zakupiono do ośrodka w Dębinach sprzęt (chłodnia do przechowywania karmy dla ptaków). Działalność ośrodka została także przedstawiona w filmie „W Poszukiwaniu Symbiozy” zrealizowanym w ramach projektu.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Ławkach (Dębiny) został wsparty w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content