Poznaj Ośrodki Symbiosis: Jelonki

Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Nowym Monasterzysku (Ośrodek Jelonki). Ośrodek działa od 2013 roku.

Ośrodek prowadzi Anna Kamińska. Ania ma bogate doświadczenie w opiece nad dzikimi zwierzętami – ptakami i ssakami. Zdobyła je pracując jako wolontariusz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie i w Schronisku w Elblągu.

Jakie zwierzęta możesz zgłosić do ośrodka?

Do ośrodka można zgłaszać ptaki i ssaki (jeżowate, zającowate, wiewiórkowate, łasicowate, nietoperze, lis, sarna, łoś, dzik)

Jak skontaktować się z ośrodkiem?

Wsparcie w ramach projektu Symbiosis

Jednym z celów projektu Symbiosis jest wzmocnienie potencjału sieci ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach. W latach 2017-2022 w ramach działań związanych z realizacją projektu zakupiono do ośrodka w Krutyni sprzęt (kontenery magazynowy i socjalny, w którym urządzone zostało małe ambulatorium). Działalność ośrodka została także przedstawiona w filmie „W Poszukiwaniu Symbiozy” zrealizowanym w ramach projektu.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Nowym Monasterzysku (Ośrodek Jelonki) został wsparty w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content