Ptasia Straż rośnie!

Na spotkaniach informacyjno-szkoleniowych, które odbyły się w październiku i listopadzie w Planecie 11 można było dowiedzieć się więcej na temat działalności Ptasiej Staży oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat udzielania pomocy poszkodowanym ptakom.

W sobotę (14.10) w Bibliotece Planeta 11 odbyło się spotkanie dla grupy przyszłych Ptasich Strażników oraz kontynuowaliśmy cykl szkoleniowy dla „starszaków”. Ciekawostką tego spotkania był blok poświęcony nietoperzom z prowadzeniem dr Joanny Duriasz. Dzięki Asiu!

Spotkanie 18.11 było poświęcone teorii anatomii ptaków oraz wstępowi do interwencji. Tym razem otrzymaliśmy porcję wiedzy m.in. nt. budowy naszych skrzydlatych braci mniejszych i próbę odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się ich możliwości przemieszczania w trzech wymiarach bez kontaktu z matką ziemią. Szczególnym punktem spotkania był przegląd przedstawicieli polskiej awiafauny, przez którą przeprowadził nas ornitolog z krwi i kości – Krzysztof Jankowski. Facet w trzy godziny próbował podzielić się z nami 27 latami ptasich doświadczeń i pasją, która stałą się jego sposobem na życie. No i… zaraził. Krzysiek, już zastawiamy sieć na ciąg dalszy!

I znowu zostaliśmy podbudowani Waszym aktywnym udziałem w spotkaniu, informacjami jakich nam dostarczyliście oraz chęcią dalszego działania. Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni! Wszystkim obecnym, wielkie dzięki za tradycyjną już serdeczną atmosferę i za to nieodparte wrażenie, że na naszych oczach zawiązuje się silna ekipa! Dziękujemy!

Kolejne spotkanie szkoleniowe odbędzie się w grudniu. Będą to warsztaty na żywym (i martwym) organizmie na temat anatomii oraz dalszy ciąg omawiania informacji związanych z interwencjami). Zajęcia odbędą się w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content