O projekcie Symbiosis

Zbliża się koniec projektu Symbiosis, który realizujemy od 2017 roku. Był to czas ogromnych przemian dla naszego ośrodka. Pomału przygotowujemy podsumowania związane z realizacją projektu, który kończy się w listopadzie tego roku.

Działania zrealizowane w ramach projektu:

  • rozbudowa i doposażenie ORPD w Bukwałdzie (powstała klinika z salą operacyjną i pracownią RTG, 3 stalowe woliery sferyczne służące do rehabilitacji, drewniany budynek do celów szkoleniowych)
  • współfinansowanie opieki weterynaryjnej i utrzymania ORPD w Bukwałdzie – dzięki temu wsparciu w latach 2017-2022 przyjęliśmy do ośrodka 5426 ptaków, z czego ponad połowa wróciła na wolność
  • wsparcie i doposażenie innych ośrodków w regionie
  • organizacja 2 międzynarodowych konferencji naukowych, w których wzięło udział ponad 600 osób
  • produkcja cyklu filmów dokumentalnych „W Poszukiwaniu Symbiozy” o ośrodkach rehabilitacji dzikich zwierząt na terenie województwa warmińsko-mazurskiego: https://symbiosis-film.pl/

Pod poniższym linkiem można obejrzeć prezentację dotyczącą realizacji projektu Symbiosis:


Działania współfinansowane ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”


Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content