Polbruk wspiera leczenie dzikich ptaków i edukację ekologiczną

Polbruk SA od lat wdraża strategię zrównoważonego rozwoju, którą w roku 2021 realizuje wspólnie z Fundacją Albatros. W trosce o środowisko naturalne firma zaangażowała się w czynną ochronę dzikich ptaków, wspierając nasze działania.

Działania, które realizujemy wspólnie z Polbruk w roku 2021


1. Leczenie i rehabilitacja dzikich ptaków

Działania Polbruk na rzecz Fundacji Albatros obejmują wsparcie, które przeznaczone jest na leczenie i rehabilitację 200 ptaków w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Obejmuje ono opiekę weterynaryjną i pielęgniarską, zakup leków i specjalistycznego pokarmu oraz wypuszczenia i monitoring ptaków po zakończonym leczeniu.

Mamy marzec, a przez nasz ośrodek już przewinęło się dziesiątki ptaków, które były leczone i rehabilitowane. Na filmie poniżej można obejrzeć relację z wypuszczenia łabędzi. Ptaki po zakończonym leczeniu szczęśliwie wracają do swojego naturalnego środowiska. To piękny moment, który pokazuje, jak ważne jest to, co wspólnie robimy.

2. Wspieranie działań Ptasiej Straży

Polbruk patronuje działaniom Ptasiej Straży. Zrekrutowaliśmy 10 nowych strażników. Przygotowaliśmy szkolenie online, ma którym omawiamy zagadnienia, które są istotne w działalności Ptasiej Straży – od aspektów etycznych, po biologię poszczególnych gatunków, czy informacje na temat tego, jak przeprowadzać interwencję.

Materiały szkoleniowe znajdują się na naszej stronie i kanale YouTube fundacji – przejdź do strony szkolenia

3. Działalność edukacyjna

Polbruk wspiera działalność edukacyjną. W ramach współpracy przygotowaliśmy kampanię informacyjną, pt. „Znalazłaś/eś ptaka?”. W kolejnych wpisach na blogu omawiamy szczegółowo zagadnienia związane z interwencjami dotyczącymi pomocy rannym, chorym ptakom, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, kiedy ta interwencja nie jest konieczna. Czytelnicy dowiedzą się więcej na temat podlotów i tego, by nie zabierać ich z naturalnego środowiska, na temat tego, co zrobić, kiedy znajdujemy pisklę, czy tego jak prawidłowo przetransportować poszkodowanego ptaka do ośrodka. Celem akcji jest przygotowanie kompleksowego kompendium wiedzy, tak by osoba, która znajduje ptaka, który potrzebuje pomocy, mogła znaleźć wszystkie niezbędne informacje na naszej stronie internetowej.

Wpisy z tej kategorii:

Dziękujemy Polbruk za inwestycję w działania Fundacji Albatros. Cieszymy się, że razem działamy na rzecz ochrony dzikich ptaków. Dbałość o środowisko to kwestia priorytetowa. Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz jego ochrony.

Zobacz podobne wpisy
Scroll to top
Skip to content