Praktycznie od początku istnienia naszej fundacji realizowaliśmy cel, jakim jest zwiększenie efektywności działania poszczególnych placówek poprzez system współpracy i jednolity program działania oraz finansowania ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt. Dążymy do tworzenia przestrzeni do wymiany wiedzy, dobrych praktyk oraz wypracowywania nowych standardów.
W 2007 roku zainicjowaliśmy powstanie sieci ośrodków rehabilitacji w regionie Warmii i Mazur – pierwszego tego typu porozumienia ośrodków w Polsce. Od początku idea ta była realizowana przy współpracy i pod patronatem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie. Od tamtej pory, początkowo w ramach projektu o nazwie Ptasi Ambulans, potem wcielonego do międzynarodowego projektu SYMBIOSIS, fundacja systematycznie wspiera grono osób zajmujących się rehabilitacją dzikich zwierząt przez cykl konferencji, szkoleń i seminariów.
Zrealizowaliśmy 2 kursy dla pielęgniarzy dzikich zwierząt, cztery seminaria i 4 międzynarodowe konferencje, które były i są jedynymi wydarzeniami w branży realizowanymi na tę skalę w Polsce.
Działania współfinansowane ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”