Mapa strony


Lista stron w serwisie


Strona główna

Fundacja:

Ośrodek

Ptasia Straż

Symbiosis

Blog

Kategorie


Blog – wszystkie wpisy w kolejności chronologicznej od najnowszego


 • Rehabilitujemy braci skrzydlatych na wiosnę – Albatros w Dzień Dobry TVN
  W audycji Dzień Dobry TVN Ewa Rumińska opowiadała działalności Fundacji Albatros. Chcesz dowiedzieć się więcej o opiece nad dzikimi ptakami, chcesz poznać historię żurawia o imieniu Żurek? – obejrzyj nagranie.
 • Premiera drugiej części filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”
  Zapraszamy na premierę II części filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach pod tytułem „W Poszukiwaniu Symbiozy”. Film został sfinansowany ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”
 • Projekt Symbiosis zostaje przedłużony do końca 2022
  Dnia 11.02.2021 podpisaliśmy aneks do umowy w związku z czym projekt „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach” zostaje przedłużony do końca 2022
 • Działania Fundacji Albatros relacjonowane w mediach
  O naszej działalności, która jest naszą pasją możemy opowiadać godzinami. W styczniu i lutym mieliśmy okazję opowiedzieć w mediach o tym, czym zajmuje się fundacja, jak leczy się dzikie ptaki i co realizujemy w ramach projektu Symbiosis. Obejrzyj / posłuchaj dowiedz się więcej o naszej działalności.
 • Premiera pierwszej części filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”
  Zapraszamy na premierę I części filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach pod tytułem „W Poszukiwaniu Symbiozy”. Film został sfinansowany ze środków UE w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”
 • Przekaż 1% podatku
  1% to pozornie niewiele, ale w rzeczywistości 1% podatku, który przekazujesz organizacjom pożytku publicznego, to bardzo duży wkład w ich działalność. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazując swój 1% podatku wspierają działania Fundacji Albatros. Każdego roku fundusze te pozwalają nam realizować ważną misję, jaką jest ochrona ptaków.
 • Podsumowanie roku 2021 – znamy już liczbę przyjętych pacjentów
  Styczeń to dobry czas na podsumowania. Tak, jak się spodziewaliśmy liczba przyjętych do ORPD w Bukwałdzie pacjentów wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim. W roku 2021 przyjęliśmy na leczenie 1145 ptaków, z czego 624 po zakończonym leczeniu wróciło na wolność
 • Działania Symbiosis 2017-2021 – podsumowanie
  Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie tego, co udało nam się zrealizować w latach 2017-2021 w ramach projektu „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”.
 • Relacja z prapremiery filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”
  Zapraszamy do obejrzenia nagrania streamingu z oficjalnej prapremiery filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”, która odbyła się w CEiIK w Olsztynie 29.12.2021 o godzinie 11:00. Nagranie zawiera rejestrację panelu dyskusyjnego z osobami zaangażowanymi w realizację filmu. Bardzo ciekawa rozmowa, w której padło wiele istotnych informacji na temat działalności ośrodków rehabilitacji w regionie – warto posłuchać.
 • Projekt Ornitoterapii w Generatorze Innowacji
  Fundacja „Albatros”, w ramach Generatora Innowacji „Sieci wsparcia II” realizuje innowacyjny projekt Ornitoterapia dla osób starszych czyli wolontariat przyrodniczo-terapeutyczny. Nasze rozwiązanie to  innowacyjny, na skalę światową projekt, mający […]
 • W Poszukiwaniu Symbiozy – premiera filmu
  Zapraszamy na prapremierę filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach pod tytułem „W Poszukiwaniu Symbiozy”. Poznaj historie wyjątkowych ludzi, którzy poświęcili swoje życie opiece nad […]
 • Zapraszamy na stronę filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”
  Na stronie symbiosis-film.pl można znaleźć wszystkie informacje na temat filmu „W Poszukiwaniu Symbiozy”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi filmu. Film pokazuje działalność ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, opowiadając historie zwierząt, które trafiają do ośrodka oraz ludzi, którzy się nimi opiekują.
 • Poznaj Ośrodki Symbiosis: Jelonki
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Nowym Monasterzysku (Ośrodek Jelonki). Ośrodek działa od 2013 roku. Ośrodek prowadzi Anna Kamińska. Ania ma bogate doświadczenie w opiece nad dzikimi zwierzętami – ptakami i ssakami. Zdobyła je pracując jako wolontariusz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie i w Schronisku w Elblągu.
 • Poznaj Ośrodki Symbiosis: Krutyń
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów w Krutyni działający od 2001 przy Mazurskim Parku Krajobrazowym. Ośrodek rocznie udziela pomocy ok. 40–60 osobnikom. Najczęściej trafiają tu bociany z kontuzjami oraz młode, które wypadły z gniazd. W ośrodku udzielana jest im fachowa pomoc.
 • Poznaj Ośrodki Symbiosis: Jerzwałd
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie działający od roku 1996 przy Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Ośrodek powstał z myślą o niesieniu pomocy zwierzętom jest prowadzony przez Tadeusza Markosa.
 • Poznaj Ośrodki Symbiosis: Dębiny
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Ławkach (Dębiny) Ośrodek w Dębinach / osada leśna Brzostkowisko jest usytuowany na skraju lasu nieopodal miejscowości Ławki. Ośrodek położony w samym sercu lasu liściastego, blisko Rezerwatu Przyrody Natura 2000-bogatego w zwierzynę leśną i grzyby. Jest to miejsce schronienia dla wielu zwierząt.
 • Film o Ośrodkach Rehabilitacji Zwierząt Dzikich „W Poszukiwaniu Symbiozy”
  Film pokazuje działalność ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, opowiadając historie zwierząt, które trafiają do ośrodka oraz ludzi, którzy się nimi opiekują. Premiera już w grudniu.
 • Etyczne aspekty funkcjonowania ośrodków rehabilitacji zwierząt
  O funkcjonowaniu ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich najczęściej mówimy w kontekście prawnym, weterynaryjnym. Rozważamy specjalistyczne kwestie związane ze sprawowaniem opieki nad poszkodowanymi zwierzętami. Dużo rzadziej rozważamy etyczne podstawy tych działań. Warto przyjrzeć się działalności ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt z perspektywy filozoficzno-etycznej, aby zdefiniować zasady nadrzędne, imperatywy moralne, które stoją za działaniami ośrodków jako instytucji i osób, które są zaangażowane w niesienie pomocy rannym zwierzętom.
 • Co to jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich?
  Ośrodek rehabilitacji zwierząt – placówka przeznaczona do leczenia i rehabilitacji zwierząt dziko występujących, które wymagają okresowej opieki człowieka w celu przywrócenia ich do środowiska przyrodniczego. Z zasady w ośrodkach tych Ośrodki Rehabilitacji Zwierząt Dzikich działają na mocy ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004, art. 5 pkt 13.
 • O Ośrodkach Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w naszym regionie
  Na grudzień tego roku planowana jest premiera realizowanego przez nas filmu dokumentalnego o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach pod tytułem „W Poszukiwaniu Symbiozy”. Zanim będziemy mogli obejrzeć film chcemy Wam przybliżyć zagadnienia związane z działalnością ośrodków rehabilitacji zwierząt. W województwie warmińsko-mazurskim istnieje 10 ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich .
 • 15 urodziny Fundacji Albatros – Koncert dla Ptaków Vol. 4
  Zapraszamy na 15 urodziny Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich Fundacji Albatros w Bukwałdzie, które odbędą się 18.09.2021 r. – start godz. 16.00
 • Sezon letni tego roku był pełen pracy
  Oprócz leczenia i rehabilitacji rannych i chorych dorosłych ptaków, zajmujemy się też w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie odchowywaniem piskląt i podlotów. W tym sezonie w odchowalni […]
 • Przyjęliśmy 1000-cznego pacjenta w tym roku
  Dziś do naszego ośrodka trafił 1000 pacjent w tym roku – gołąb miejski (Columba livia forma urbana). Oczywiście nie jest to powód do radości. 1000 pacjentów przyjętych we wrześniu oznacza, że liczba pacjentów przyjętych do ORPD w Bukwałdzie będzie większa niż w poprzednim roku (w 2020 przyjęliśmy 908 ptaków), co z kolei oznacza, że w każdym roku rośnie liczba ptaków potrzebujących naszej pomocy.
 • Krucze historie z Bukwałdu – potomstwo Baśki i Artura
  Opowiemy Wam niezwykłą historię o naszych krukach, które mieszkają w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. W tym roku w budce Baśki i Artura znowu pojawiło się gniazdo, w którym Artur zniosła jaja. Młode mają się już całkiem dobrze, poznajcie naszych małych podopiecznych.
 • Zobacz ORPD w Bukwałdzie z lotu ptaka
  Zobaczcie niesamowite zdjęcia z drona pokazujące ORPD w Bukwałdzie z lotu ptaka, czyli tak, jak widzą nas nasi podopieczni. Zdjęcia są kadrami z realizowanego przez nas filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich. Film w ramach projektu Symbiosis.
 • Ośrodki w regionie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Symbiosis
  Projekt Symbiosis to nie tylko działania w obrębie naszego ośrodka w Bukwałdzie, ale także wsparcie dla 6 ośrodków rehabilitacji z regionu (Jerzwałd, Krutyń, Nowe Monasterzesko, Napromek, Dębiny), które zostały wybrane do projektu.
 • W naszym azylu wykluwają się młode bociany
  Nasz Ptasi Azyl to niezwykłe miejsce, w którym niepełnosprawne bociany przystosowały się do nowego życia i co roku zakładają na ziemi gniazda, w których odchowują swoje młode. Młode urodzone w azylu bociany, gdy już są wystarczająco wyrośnięte same uczą się latać i opuszczają ośrodek, gdy instynkt wezwie je do migracji.
 • Fundacja Orlen wspiera leczenie dzikich ptaków
  W roku 2021 leczenie dzikich ptaków w naszym Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie wspiera Fundacja Orlen. Środki finansowe przekazane w maju przez Fundację Orlen pomogły sfinansować zabiegi medyczne oraz zakup leków dla dzikich ptaków trafiających do naszego ośrodka.
 • Sobota, 24.04
  Wczorajszy bocian jednak stracił skrzydło. Zgodnie z oczekiwaniami kości podramienia były w kilkunastu kawałkach, a zwisająca część, która ciągnęła się za nim, była okręcona wokół własnej osi i […]
 • Piątek, 23.04
  Kolejny piękny dzień, szkoda, że tak zimno. Wczoraj wieczorem jak karmiłam maluchy (jest koniec kwietnia, póki co tylko sześć piszczaków gołębi i nasze dwa lelki z zeszłego roku) […]
 • Czwartek, 22.04
  Wczoraj miałam wrócić, nie zdążyłam. Dzień pt. co będzie jak w końcu nie wydolę, oby nigdy więcej takich. Biurokracja i finanse to coś co odbiera mi lata życia, […]
 • Wtorek, 20.04
  Dzień pracy w ośrodku Właśnie próbuję opisać Wam naszą codzienną pracę, ale w międzyczasie telefon na temat bocianich jaj wyrzuconych po walce na gnieździe. To dopiero początek sezonu, […]
 • Trwają prace nad filmem o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na terenie Warmii i Mazur
  Rok 2021 to drugi rok realizacji zdjęć do filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich. Film pokazuje działalność wybranych 7 ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, opowiadając historie zwierząt, które trafiają do ośrodka oraz ludzi, którzy się nimi opiekują.
 • Nie zabieraj podlotów
  Jeżeli spotkasz na swojej drodze młodego ptaka, który nieudolnie podskakuje lub podlatuje, prawdopodobnie jest to podlot, który właśnie uczy się samodzielności poza gniazdem, co jest dla niego sytuacją normalną. Nie zabieraj go spod opieki rodziców, którzy w tym okresie dbają o jego bezpieczeństwo i go dokarmiają! Podloty, jeżeli nie są ranne lub zagrożone, np. atakiem drapieżnika, nie potrzebują Twojej pomocy.
 • Ptaki w naszym azylu czekają na wiosnę, a tu znowu śnieg
  Dzień wiosny już jutro, a tymczasem na Warmii znowu śnieg. Zobaczcie, jak radzą sobie ptaki w naszym azylu. Zdjęcia autorstwa Tadeusza Baranieckiego powstały przy okazji realizacji filmu o […]
 • Znalazłam/em pisklę! Co robić?
  Jeżeli znajdziemy na ziemi samotne nieopierzone lub pokryte puchem pisklę, możemy podejrzewać, że wypadło ono z gniazda. Pierwszym, co powinniśmy zrobić w tej sytuacji, jest odłożenie pisklęcia z powrotem do gniazda, jeżeli jest to niemożliwe przewiezienie go do najbliższego ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich.
 • Polbruk wspiera leczenie dzikich ptaków i edukację ekologiczną
  Polbruk SA od lat wdraża strategię zrównoważonego rozwoju, którą w roku 2021 realizuje wspólnie z Fundacją Albatros. W trosce o środowisko naturalne firma zaangażowała się w czynną ochronę dzikich ptaków, wspierając nasze działania.
 • Przygotowanie ptaka do transportu
  Przygotowanie transportera – pudełka, pojemnika, w którym będziesz transportować ptaka jest bardzo ważne. Od tego zależy, czy ptak bezpiecznie, w sposób nie pogłębiający jego stresu, dotrze do ośrodka rehabilitacji. W tym wpisie znajdziesz wskazówki dotyczące tego, jak przygotować transporter oraz jakie warunki zapewnić poszkodowanemu ptakowi na czas podróży.
 • Zrzutka na karmę
  W zeszłym roku przyjęliśmy do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie ponad 1000 zwierząt, w azylu przebywa około 100 ptaków. 233zł to dzienny koszt wyżywienia dla wszystkich naszych podopiecznych. Możesz włączyć się w nasze działania przekazując darowiznę na rzecz wyżywienia dla ptaków znajdujących się pod nasza opieką.
 • Zima w Ptasim Szpitalu w Bukwałdzie
  Zima w pełni – zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszego ośrodka. Zdjęcia autorstwa Tadeusza Baranieckiego powstały przy okazji realizacji filmu o ośrodkach rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach, którego premiera jest planowana na koniec tego roku.
 • Ośrodek Napromek działania Symbiosis
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Napromek prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztynek. W latach 2017-2020 do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Napromek przyjęto 365 ptaki, z których 276 wróciło na wolność.
 • Działania w Ośrodkach Symbiosis 2017-2020 – podsumowanie
  W ramach projektu Symbiosis w latach 2017-2021 wspieramy ośrodki rehabilitacji zwierząt dzikich na Warmii i Mazurach. Zakupiliśmy ważny dla działalności ośrodków sprzęt, ponadto finansujemy opiekę lekarsko-weterynaryjną w tych ośrodkach.
 • Zbiórka na facebooku
  Facebook udostępnił nowe narzędzie, dzięki któremu możesz zorganizować urodzinową zbiórkę na rzecz wybranej organizacji non-profit. Spraw, by twoje urodziny były wyjątkowe i zaproś rodzinę i przyjaciół do wsparcia inicjatywy, która jest bliska Twojemu sercu. Utworzenie zbiórki jest bardzo proste i możesz to zrobić zaledwie w kilku krokach.
 • Wspieraj nas za darmo kupując online
  Robisz zakupy online? Czy wiesz, że kupując możesz wspierać organizacje non-profit? Korzystając z FaniMani.pl możesz przekazać średnio 2,5% kwoty swoich zakupów wybranej organizacji pozarządowej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Zapoznaj się ze szczegółami i zacznij pomagać już dziś.
 • Podsumowanie roku 2020 w ORPD w Bukwałdzie
  Był to intensywny rok, jak w każdym kolejnym roku przyjęliśmy do ośrodka więcej pacjentów, niż w roku poprzednim. W roku 2020 do ORPD w Bukwałdzie trafiło 908 ptaków z 83 różnych gatunków. 482 ptaki po zakończonym leczeniu wróciły na wolność.
 • Leczenie zwierząt w Jelonkach wspierane w ramach projektu Symbiosis
  W latach 2017-2020 do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nowym Monasterzysku (Ośrodek Jelonki) przyjęto 960 zwierząt, z których 544 wróciło na wolność. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Nowym Monasterzysku (Ośrodek Jelonki) został wsparty w ramach projektu Symbiosis.
 • Leczenie bocianów w Krutyni – projekt Symbiosis
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów w Krutyni działający od 2001 przy Mazurskim Parku Krajobrazowym Wsparcie w ramach projektu Symbiosis […]
 • Leczenie ptaków w Jerzwałdzie – projekt Symbiosis
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie działający od roku 1996 przy Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W latach 2017-2020 do ośrodka przyjęto 542 ptaki, z których 349 wróciło na wolność
 • Ośrodek w Dębinach w sieci Symbiosis
  Jednym z ośrodków rehabilitacji wspieranych w ramach projektu Symbiosis jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Ławkach (Dębiny). W latach 2017-2020 do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Ławkach (Dębiny) przyjęto 92 ptaki, z których 61 wróciło na wolność.
 • Nowy sprzęt w naszej lecznicy
  Leczenie naszych skrzydlatych podopiecznych staje się łatwiejsze wraz z nowym sprzętem, który pojawił się w lecznicy. Zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt (m.in. aparat rentgenowski, cieplarki dla piskląt, aparat do narkozy wziewnej i stół operacyjny oraz narzędzia do chirurgii ortopedycznej).
 • Co zagraża dzikim ptakom? – sprawozdanie z IV Konferencji Symbiosis
  Wśród tematów konferencji pojawiła się między innymi kwestia oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego na świat zwierząt dzikich, ale także na organizm ludzki. „Różni badacze z różnych grup badawczych na całym świecie w ciągu ostatnich 34 lat pokazują różne efekty na strukturach DNA, które mogą ulec zniszczeniu.
 • Znamy termin IV Międzynarodowej Konferencji Symbiosis
  Znamy już termin kolejnej międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w ramach działań SYMBIOSIS. Konferencja odbędzie się w Olsztynie, w dniach 6-9 grudnia 2019. Zapraszamy wszystkich do rejestracji.
 • Otwarcie nowej kliniki
  Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie wzbogacił się o nową klinikę. Jej otwarcie zbiegło się z jubileuszem 15-lecia działalności Ośrodka.
 • Nowe woliery stalowe w naszym ośrodku
  Infrastruktura naszego ośrodka została wzbogacona o 3 nowe woliery stalowe, które będą służyły naszym ptasim pacjentom do rehabilitacji i treningów, a także staną się domem dla mieszkańców azylu. W ramach projektu Symbiosis w latach 2017-2019 na terenie ORPD w Bukwałdzie wybudowano 3 nowe woliery stalowe.
 • Uskrzydlony Wolontariat – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli
  Zapraszamy zainteresowanych tematyką nauczycieli z przedszkoli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Uskrzydlony wolontariat” (numer kursu: IV-28) . Szkolenie odbędzie się 20 listopada w godz. 15:00 – 17.15 w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, ul. Głowackiego 17, sala 105/106.
 • Zapraszamy uczniów do przyłączenia się do Uskrzydlonego Wolontariatu
  Uskrzydlony wolontariat to młodzieżowy komponent i wsparcie projektu PTASIA STRAŻ, realizowany przez Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich fundacji Albatros wspólnie z zaprzyjaźnionymi szkołami. Jego uczestnicy poznają zasady funkcjonowania Ptasiej Straży, włączają się w jej działania, propagują w swoich środowiskach wrażliwość na potrzeby dzikich zwierząt i możliwości niesienia im pomocy.
 • Smutki i radości skrzydlatych jegomości
  Konkurs plastyczny o temacie ” Smutki i radości skrzydlatych jegomości”. W nadesłanych pracach pokażcie, co zagraża ptakom i jak możemy im pomóc. Zobacz szczegóły dotyczące konkursu.
 • Seminarium – odchów i rehabilitacja jerzyków
  Zapraszamy na seminarium: „Odchów i rehabilitacja jerzyków Apus apus w kontekście wyników najnowszych badań biologii tego gatunku” Seminarium odbędzie się 26 kwietnia 2018, godz. 11.30 – 18.00 na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie, sala numer 30
 • Kolejne spotkanie Ptasiej Straży za nami
  W sobotę 16.12.2017, zgodnie z planem, w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, odbyły się warsztaty polowe dla Ptasich Strażników. Była okazja, aby przeanalizować współpracę Ptasiej Straży w […]
 • Nowa baza Ptasiej Straży
  Na terenie Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie powstał nowy budynek gospodarczy, który będzie przeznaczony na cele szkoleniowe. Budynek jest bazą dla Ptasiej Straży.
 • III Międzynarodowa Konferencja Symbiosis już za nami
  Jednym z nadrzędnych celów projektu Symbiosis jest budowanie platformy wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy osobami związanymi z tematyką leczenia oraz ochrony dzikich zwierząt. W dniach 8-9.12.2017 odbyła się III Międzynarodowa Konferencja poświęcona Ośrodkom Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, zorganizowana przez Fundację Albatros
 • Ptasia Straż rośnie!
  Na spotkaniach informacyjno-szkoleniowych, które odbyły się w październiku i listopadzie w Planecie 11 można było dowiedzieć się więcej na temat działalności Ptasiej Staży oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat udzielania pomocy poszkodowanym ptakom.
 • III Konferencja Symbiosis już w grudniu
  Znamy już termin kolejnej międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w ramach działań SYMBIOSIS. Konferencja odbędzie się w Olsztynie, w dniach 8-9 grudnia 2017
 • Europejska Noc Naukowców – relacja
  Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na naszym stoisku i brali udział w budowaniu transporterów dla poszkodowanych ptaków i w grze terenowej.
 • Rusza rekrutacja do Ptasiej Straży
  Jeżeli chcesz zaangażować się w realną pomoc dzikim ptakom, zostać częścią pozytywnego zespołu ludzi, którym nie jest wszystko jedno, jeżeli chcesz założyć Ptasią Straż w swojej okolicy, włączyć swoją organizację w działania straży, przyłącz się do nas.
 • Postrzelony żuraw
  W sobotę trafił do naszego Ośrodka żuraw z okolic łąk Dymerskich. Przeszedł operację nogi, okazało się, że kość roztrzaskał śrut. Niestety ptak był na tyle słaby, że w niedzielę zszedł, szkoda… Była jakaś szansa, ale ważył tylko 3 kg i wyraźnie za dużo przeszedł jak na jego stan. Sprawę zgłosiliśmy do straży. Zdjęcia,które oglądacie są dowodem na popełnienie przestępstwa.
 • Rozpoczynamy projekt Symbiosis
  W piątek 31 marca podpisaliśmy umowę z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w Warszawie, dzięki czemu cała warmińsko-mazurska sieć ośrodków zyska wsparcie w swoich działaniach, a to bezpośrednio przełoży się na korzyści dla naszych pacjentów.
 • Zatrucia ptaków szponiastych
  Coraz więcej doniesień na temat zatruć u ptaków szponiastych. Skalę problemu pokazują wyniki badań toksykologicznych prowadzone u ptaków szponiastych, takich jak bielik, który trafił do naszego ośrodka w […]
 • Dołączyliśmy do programu Orlen dla Orłów
  Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie dołączył do projektu Orlen dla Orłów, którego celem jest wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji bielików i orłów. Wsparcie finansowe udzielane w ramach projektu pozwoli sfinansować zabiegi medyczne, zakup leków oraz wyżywienie przebywających w naszym Ośrodku ptaków.